×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  شنبه - 29 اردیبهشت - 1403
false
true
پس از تعلیق تاج، عاقل‌منش با قرائت سوگندنامه به شورا پیوست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ محمدحسین واثق کارگرنیا امروز، ۹ اردیبهشت ماه در یکصد و بیست و هفتمین جلسه صحن علنی شورای شهر رشت که با محوریت معرفی عضو علل بدل برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل شوراهای اسلامی با فرمان تاریخی معمار کبیر انقلاب در سال ۵۸، اظهار کرد: تشکیل شوراهای اسلامی ابزاری برای تحقق حاکمیت مردم است.

وی با اشاره به رضایت نسبی رشتوندان از شورای ششم، افزود: عملکرد مجموعه مدیریت شهری رشت از سال ۱۴۰۲ مثبت بوده و اعتماد و رضایت مردم را جلب کرده است.

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه با وحدت و همدلی و همراهی شورا و شهرداری می توانیم موانع و مشکلات را رفع کنیم و در مسیر توسعه قدم برداریم، خاطرنشان کرد: امروز نیازمند همکاری و تعامل برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای رشت هستیم.

واثق کارگرنیا همچنین هفته جهانی کار و کارگر را گرامی داشت و یادآور شد: کارگران چرخ تولید و اقتصاد کشور را به حرکت در می‌آورند؛ البته با وجود سختی کار کارگران، شاهد دستمزدهای غیر متناسب با شرایط تورم و گرانی‌ها هستیم که نیازمند پیگیری دولت و مجلس است.

وی کارگران مدیریت شهری در بخش فضای سبز و پاکبانان را ویترین اقدامات شهرداری دانست و تاکید کرد: پیگیر پرداخت به موقع و متناسب حق و حقوق کارگران شهرداری هستیم.

رئیس شورای شهر رشت ادامه داد: با توجه به تعلیق ۶ ماهه یکی از اعضای شورای شهر با حکم قضایی و معرفی عضو علل بدل براساس نامه فرمانداری رشت، امروز مراسم تحلیف محمدحسن عاقل‌منش را برگزار کردیم.

وی با اشاره به عضویت ۱۱ نفر در شورای شهر رشت، تاکید کرد: همه اعضا دارای علایق و سلایق متفاوت هستند، اما به عنوان منتخب مردم در کنار هم قرار گرفته ایم تا مشکلات شهر را برطرف کنیم.

واثق کارگرنیا با انتقاد از مسائل مطرح شده علیه شورای شهر در فضای مجازی، متذکر شد: برخی به دنبال زیر سوال بردن عملکرد شورا هستند، اما هدف همه اعضای شورا خدمت به رشت و رشتوندان است و گاهی با خطای انسانی مواجه هستیم لذا طرح اینگونه مسائل موجب از بین رفتن انگیزه خدمت می‌شود و بین مردم و شورا فاصله ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه عضو تعلیق شده مذکور به مدت ۶ ماه اجازه حضور در جلسات شورا و کمیسیون‌ها را ندارد، بیان کرد: تا زمان تعیین تکلیف علیرضا تاج شهرستانی، محمدحسن عاقل منش جانشین وی در شورا خواهد بود.

محمدحسن عاقل منش، عضو علل بدل شورای شهر رشت نیز پس از تحلیف و قرائت سوگندنامه، هرگونه اقدامات عمرانی و فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری را یادگار شورا دانست و تاکید کرد: از همه توان و تجارب گذشته برای اعتلای شهر رشت استفاده خواهم کرد.

وی تکریم از بزرگان و مفاخر، جلوگیری از فساد، پیگیری اقدامات شهرداری، تداوم تعاملات شورا و استانداری و… را در دستور کار دانست و بیان کرد: باید در خدمت به شهر و شهروندان تلاش کنیم.

به گزارش ایسنا، محمدحسن عاقل‌منش با رای قاطع اعضای شورای شهر به عضویت کمیسیون‌های فرهنگی، بهداشت، برنامه و بودجه و ماده ۱۰۰ درآمد.

همچنین مسعود عباس نژاد با ۱۰ رای به عنوان دومین عضو شورای شهر رشت در شورای شهرستان رشت(جانشین علیرضا تاج شهرستانی) معرفی شد.

به گزارش ایسنا، ۱۰ نفر از ۱۱ عضو شورای شهر رشت در جلسه امروز حاضر بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد