×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  شنبه - 29 اردیبهشت - 1403
false
true
پرداخت سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومانی حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ نعمت‌الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در دیدار با استاندار گیلان، با بیان اینکه این صندوق یکی از نهادهای مهم در کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: در کشور دو میلیون نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی هستتد که بخش زیادی از آن ها مربوط به مجموعه آموزش و پرورش و دیگر نهادها می شوند.

وی با اشاره به حوزه‌ فعالیت‌های صندوق بازنشستگی کشور، گفت: حوزه اجتماعی و اقتصادی دو محور اصلی فعالیت این شرکت هستند که در حوزه اقتصادی هدف اصلی تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق بازنشستگان است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت سالیانه ۲۰ هزار میلیارد تومان حقوق بازنشستگان خبر داد و افزود: بازنشستگان کشوری عمر خود را صرف خدمت به مردم و کشور کردند؛ از این‌ رو در حوزه‌های بهداشت، علمی، فرهنگی، اجتماعی و رفاهی باید در آرامش باشند.

ترکی با تاکید بر لزوم توجه به پرداخت بدهی به شرکت‌های بیمه‌ای بیان کرد: صندوق بازنشستگی در کشور به هیچ یک از شرکت‌های بیمه ای بدهی ندارد لذا هر شرکت بیمه‌ای که خدمات بیشتری ارائه بدهد ما با آن قرارداد خواهیم بست.

وی با بیان اینکه افراد تحت پوشش صندوق بازنشستگی جزء سرمایه‌های کشور هستند، تصریح کرد: این شرکت این توانایی را دارد تا در صورت اعطاء زمین، مجموعه فرهنگی و ورزشی را احداث کند تا بازنشستگان کشوری از این خدمات نهایت بهره را ببرند.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز، بیان کرد: بخش اعظمی از جمعیت کشور را بازنشستگان تشکیل می‌دهند که این امر نشان دهنده اهمیت صندوق بازنشستگی کشوری است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ارائه خدمات مناسب به بازنشستگان افزود: بازنشستگان تمام عمر خود را صرف خدمت به مردم در عرصه‌های مختلف کرده اند و لایق ارائه بهترین خدمات در عرصه های رفاهی، اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی هستند.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت واحدهای تولیدی زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری گفت: شرکت‌ها و واحدهای زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری که در گیلان وجود دارند بعضا رو به تعطیلی رفتند لذا یک وحدت و همدلی خوبی برای احیاء این واحدها میان دستگاه‌های اجرایی گیلان و صندوق بازنشستگی کشوری وجود دارد.

عباسی، رشت الکتریک را یکی از بزرگترین شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری در گیلان دانست و تصریح کرد: این شرکت در گذشته به دلیل برخی سوء مدیریت‌ها در دولت‌های پیشین به تعطیلی و نابودی کشانده شد و در تلاشیم تا با اتخاذ تصمیمات لازم و با هماهنگی صندوق بازنشستگی کشور، این شرکت را از طریق مولدسازی احیا کنیم.

وی با بیان اینکه زنجیره ارزش افزوده نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور و گیلان دارد، گفت: زنجیره ارزش افزوده باید در گیلان از کشت و صنعت تا قسمت عرضه ادامه داشته باشد تا از این طریق بتوانیم به توفیقات بیشتری برسیم.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم از نخستین روزهای روی کار آمدن خود برنامه ویژه‌ای برای ارائه خدمات مناسب به بازنشستگان و افزایش حقوق آنان داشته و به زودی خبرهای خوبی در این خصوص اعلام می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد