×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  پنج شنبه - 6 اردیبهشت - 1403
false
true
مردم، قدرت آفرین هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ آیت الله رسول فلاحتی امروز، ۱۰ فروردین ماه در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: رهبر انقلاب در طول سال های اخیر توجه ویژه ای نسبت به حوزه اقتصاد و معیشت مردم داشته و نقشه راه را برای مسئولان تبیین نموده اند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری ریشه عقب ماندگی‌های اقتصادی کشور را در دولتی بودن معرفی کردند و افزود: شعار سال جدید نشان دهنده نقش مهم مردم در پیشرفت های اقتصادی است و هرچقدر از اقتصاد دولتی فاصله بگیریم، رشد اقتصادی و معیشت مردم را رقم زده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در گیلان رشد تولید را موجب بی‌اثر شدن تحریم‌ها دانست و تصریح کرد: اگرچه شاهد اثرگذاری تحریم بر بخش‌های اقتصادی هستیم، اما مسئله اقتصاد فقط به تحریم‌ها وابسته نیست و باید جهش تولید داشته باشیم؛ متاسفانه تمرکز بر مسائل سیاسی پیرامون انرژی هسته‌ای به ویژه در دهه اخیر موجب شد که از رشد تولید عقب بمانیم.

امام جمعه رشت از دولتمردان خواست حمایت از تولید با محوریت مشارکت مردم را در دستور کار قرار دهند و خاطرنشان کرد: رفع موانع تولید نخستین گام در فاصه گرفتن از اقتصاد دولتی است.

وی همچنین از دولت خواست مردم را در کنار خود داشته باشد و برای استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران برنامه‌ریزی کند و یادآور شد: مردم قدرت آفرین هستند.

آیت الله فلاحتی یکی از موانع تولید را ورود کالاهای قاچاق دارای مشابه داخل دانست و تاکید کرد: حمایت از تولید داخل همواره مد نظر رهبر انقلاب بوده و لذا جلوگیری از واردات بی‌رویه و مقابله با قاچاق، به رشد اقتصادی کشور کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از تولیدکنندگان گرفتار بروکراسی اداری هستند، ادامه دارد: برای تحقق شعار سال، باید زمینه مشارکت مردم در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی را فراهم کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی به ویژه در عرصه های فرهنگی و اقتصادی، عنوان کرد: ملت ایران همواره در صحنه‌های نظام حضور به موقع و حداکثری داشته‌اند و دشمنان را به عقب رانده‌اند لذا در عرصه اقتصاد نیز باید شاهد حضور و مشارکت با انگیزه مردم در میدان باشیم.

امام جمعه رشت، جلوگیری از رانت و ویژه خواری، تامین سرمایه در گردش بخش تولید، حمایت از کارآفرینان، میدان دادن به جوانان توانمند و متخصص، اصلاح ساختارهای اقتصادی در بخش خصوصی سازی، انحصارزدایی در بخش تولید و… را از دیگر ماموریت های دولت برای تحقق شعار سال دانست و یادآور شد: به زودی شاهد توفیقات در بخش اقتصادی خواهیم بود.

وی در ادامه به مسئله فلسطین و مظلومیت مردم غزه اشاره کرد و گفت: امروز رژیم منحوس صهیونیستی به شکست اذعان می کند و شاهد ابتکار عمل نیروهای مقاومت فلسطینی هستیم.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه جهانیان قدرت مقاومت را دیده اند، خاطرنشان کرد: امروز فلسطین به صدر مسائل منطقه و جهان تبدیل شده و افکار عمومی، جنایت های رژیم صهیونیستی را قضاوت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه زوال رژیم صهیونیستی بسیار نزدیک بوده و به زودی شاهد آزادسازی قدس خواهیم بود،  اضافه کرد: جبهه مقاومت برای مقابله با دشمن صهیونیستی برنامه ریزی بلندمدت دارد و تاکنون فقط ۱۰ درصد توانش را به کار گرفته؛ اگرچه افراد زیادی به شهادت رسیده‌اند، اما دست برتر با مردم غزه بوده و پیروزی نهایی نصیب ملت فلسطین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد