×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  سه شنبه - 5 مرداد - 1400
false
true
فرماندار لنگرود بر لزوم سلامت، امنیت و مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ مهندس رحیم حیدری در پیش خطبه نماز جمعه امروز که همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران تفاوت ماهوی و بنیادین با سایر انقلاب ها دارد.

وی در ادامه افزود: در بسیاری از کشورها جهت گیری و اعتراض یک یا دو قشر و در اعتراض به مسائل صنفی، مادی و مسائل مختلف دیگر منجر به انقلاب می شود اما انقلاب اسلامی رویکرد دیگری دارد و جرقه انقلاب در سال ۴۲ به رهبری و سردمداری حضرت امام (ره) در مقابل کاپیتولاسیون بوده است.

فرماندار شهرستان لنگرود با اشاره به اینکه روح انقلاب اسلامی ناشی از آزادگی، استقلال و بزرگ منشی و کرامتی است که دین به ما داده است، افزود: در انقلاب اسلامی همه اقشار از حیث جنسیت، شغل، دین و نگرش حضور داشتند و این نقش و ترکیب به عنوان نگهدارندگان انقلاب در جنگ تحمیلی، مقابله با تحریم ها و … خود را نشان می دهد.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود با بیان اینکه در جنگ تحمیلی همه اقشار اعم از کارگر، فرهنگی، بازاری، کشاورز، روحانی، نظامی و … حضور داشتند، تصریح کرد: انقلاب های مختلف یا وابسته به شرق یا غرب بوده و یا در ادامه این وابستگی انجام می شده اما انقلاب اسلامی از اول با شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی وارد میدان شد و روح آزادگی و قدرت در این انقلاب با همان صلابت و قدرتمندتر از اول به پیش می رود و استقلال آزادی جمهوری اسلامی مبنای کار است.

مهندس حیدری با اشاره به تحولات بعد از انقلاب اسلامی که دشمن در داخل کشور با ایجاد فتنه های مختلف، گروهک ها و قومیت ها را مطرح تا انقلاب را از پای در آوردند، خاطرنشان کرد: ملت توانمند، مقاوم و با اصالت با تلاش خود در عرصه ها و ابعاد مختلف صاحب اثر شده و جامعه جهانی را به این باور رساندند که این کشور، کشوری توانمند است و می تواند کارهای مهمی انجام دهد و با رهبری های مقام معظم رهبری اصل عزت، حکمت و مصلحت را مد نظر قرار داده و رو به جلو با قدرتمند پیش می رود.

فرماندار شهرستان لنگرود در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه لنگرود مردم خوب و نجیب و دیندار دارد و این یک مزیت بسیار بزرگ است، افزود: طبیعت غنی با پتانسیل های مختلف از دیگر مزیت هاست که هنر مدیران باید هنر برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های شهرستان باشد.

مهندس حیدری با اشاره به اینکه جامعه جهانی درگیر بیماری همه گیر کرونا شده است، اذعان کرد: کشورهای مدعی در مقابل این بیماری زانو زدند اما وضعیت ایران در این زمینه خوب است و مردم شهرستان نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی و با تلاش همه نیرو های مرتبط شهرستان را از وضعیت شبه قرمز و نارنجی به وضعیت زرد رسانده اند و انتظار است که با ادامه رعایت به وضعیت آبی و سفید برسیم.

مهندس حیدری در خصوص انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات، افزود: انتخابات همیشه از این حیث که خنثی کننده توطئه دشمنان برای ایجاد شکاف و فاصله بین مردم با انقلاب است از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا به فرموده مقام معطم رهبری ” اگر دشمن ما را ضعیف ببیند یا در موضع ضعف ببیند آن موقع به فکر توطئه و ترفندهای دیگر خواهد شد”.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود با بیان اینکه همین که مردم در صحنه های مختلف مقتدرانه اعلام حضور می کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: ما باید در انتخابات زمینه های ورود و حضور آزادانه مردم را فراهم کنیم و فارغ از اینکه چه کسی انتخاب می شود اصل مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مطرح باشد.

مهندس حیدری با تاکید بر سلامت و امنیت در انتخابات، تصریح کرد: ما باید با ایجاد فضای شاد سیاسی، امکان رقابت با مشارکت بالا را فراهم کنیم، مالک کشور مردم هستند و با مشارکت در انتخابات، مسیر را مشخص می کنند.

انتهای پیام/

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد