×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  سه شنبه - 5 مرداد - 1400
false
true
تالاب انزلی گنجینه ای بین المللی / تشدید نظارت بر برداشت شن و ماسه رودخانه های گیلان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان» ساسان کفایی امروز در نشست با خبرنگاران که به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد اظهار کرد: شفاف سازی اولویت اصلی کار محیط زیست گیلان است و هیچ چیزی برای پنهان کاری وجود ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان ادامه داد: حفظ محیط زیست و رعایت بهداشت زیست محیطی در جهت حفظ  سلامت مردم خط قرمز ما محسوب می شود.

کفایی، گیلان را نگین ارزشمند محیط زیست کشور دانست و افزود: شعار ما این است که این استان به دلیل برخورداری تنوع زیستی قلب محیط زیست ایران محسوب می شود.

وی اظهار کرد: باید رتبه یک تا سه شاخص های زیست محیطی را کسب کنیم و در پیشرفت زمانی کاری امسال در یگان محیط زیست کشور رتبه اول را کسب کردیم. این امر موفقیت بزرگی است اما به آن اکتفا نخواهیم کرد.

وی احیای تالاب انزلی را اولویت اصلی کار محیط زیست گیلان عنوان کرد و گفت: کارهای تخصصی برای احیای این تالاب در حال انجام است.

مدیرکل محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد: ارزش تالاب انزلی در کشور کمتر از دریاچه ارومیه نیست. تالاب انزلی گنجینه ای بین المللی است که باید در حفاطت محیط زیست آن حساسیت ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه به طور ویژه پیگیر وضعیت پسماند استان هستم، تصریح کرد: به همت معاون ربیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور هزار میلیارد تومان برای رفع مشکلات پسماند استانهای شمالی اختصاص یافته است و کمک مسئولین ارشد استان منجر خواهد شد که در فضایی خالی از هر تنش بودجه مناسبی از این مبلغ به گیلان اختصاص یابد تا مشکل دفنگاه سراوان و دیگر معضلات پسماند گیلان به طور اساسی حل شود.

کفایی خاطرنشان کرد: هبچ گونه چشم پوشی را در خطاهای زیست محیطی نخواهیم داشت اما این بدان معنا نیست که تعامل نداریم.

وی با بیان اینکه زمان بر شدن ۴۰ ساله مشکل سراوان اصلا قابل قبول نیست و این معضل موجب شده  زباله ها در یکی  از بهترین جنگها های دنیا انباشته شده اند، افزود: یک تعامل سازنده با دیدگاه حاکمیتی نظارتی می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

وی تصریح کرد: به شدت نسبت به برداشت شن و ماسه ای رودخانه ای حساس هستم و نظرمان این است که از شن و ماسه رودخانه ها فقط در جهت کارهای عام المنفعه استفاده شود.

کفایی تاکید کرد: باید این مساله ساماندهی شود. در طول برنامه کاری ام برای ساماندهی شن و ماسه نقش فعالی ایفا خواهیم کرد و حتما نظارت و پایش پس از صدور مجوز نیز در استان اعمال شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد