×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  چهارشنبه - 9 آذر - 1401
false
true
ایجاد ثبات در قیمت ها اصلی‌ترین خواسته مردم از دولت است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به حمایت انگلیسی‌ها از حکومت پهلوی پدر و پسر اظهار کرد: انگلیسی‌ها از زمان‌های گذشته جنایات زیادی را در دنیا به ویژه ایران مرتکب شدند اما امروز دیگر قدرت و نفوذ سابق را ندارند.

امام جمعه رشت تصریح کرد: کسانی که امروز از حکومت ولی فقیه در جمهوری اسلامی ایراد می‌گیرند همان‌هایی هستند که در برابر جنایات سلطنت انگلستان در کشورهای مختلف سکوت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه انگلیسی‌ها عامل اصلی ‏قحطی و کمبود گندم ایران در سال ۱۹۱۴ بودند افزود: گندم را از روستاییان می‌گرفتند و به کشور خود می‌بردند تا مردم ما گرسنه بمانند و به همین دلیل جمعیت ایران از ۲۰ میلیون به ۱۰ میلیون رسید.

آیت الله فلاحتی ادامه داد: انگلیسی‌ها جنایات فراوانی علیه ملت شریف ایران مرتکب شدند و مردم ما هیچ خاطره خوشی از این مستکبران ندارند.

وی با بیان اینکه جنایات انگلیس تنها معطوف به ایران نبود و آنها در کشورهای دیگر نظیر هندوستان نیز چندین هزار نفر را کشتند و به استعمار خود درآوردند، گفت: بهائیت توسط انگلیسی‌ها ایجاد شده تا در داخل کشور فتنه بر پا کند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به محورهای برنامه توسعه هفتم که توسط رهبری مشخص شده است، بیان کرد: انتظار و خواسته اصلی مردم از دولت ایجاد ثبات در بازار و قیمت‌ها است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های توسعه هفتم، تک رقمی شدن تورم است ادامه داد: نظارت رکن اصلی ایجاد ثبات در قیمت‌ها است و دولت باید با بهره گیری از نظرات کارشناسان به این مهم توجه کند.

امام جمعه رشت با تاکید بر عدم دخالت بانک‌ها در واحدهای تولیدی و قرار دادن سرمایه‌ها در مسیر تولید بیان کرد: دولت باید به خواسته‌های رهبری و مردم توجه کند و تا حد امکان به آن جامه عمل بپوشاند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به حضور رئیس جمهور در اجلاس شانگهای بیان کرد: این اجلاس بزرگترین پروژه اقتصادی دنیاست که شش هزار میلیارد دلار فعالیت اقتصاد دارد و امیدواریم دستاورد این سفر توسعه اقتصادی برای کشور باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد