×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  شنبه - 1 مهر - 1402
false
true
نمایندگان مجلس در انتصابات دخالت نکنند‌

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با یک نگاه عمیق به گذشته و آینده تاریخ ایران، این بیانیه را تنظیم کردند ‌که مروری بر تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب است و باید مورد توجه ویژه مردم باشد.

وی خباثت و جنایات سران آمریکا در تاریخ ایران را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه آمریکایی‌ها دشمن بشریت هستند گفت: سردمداران آمریکا شیطان مجسم تاریخ بشریت‌‌ هستند و هیچ جمعیتی در دنیای امروز به‌اندازه سردمداران آمریکا، آدم‌کش، دزد و دروغ‌گو نیست.

امام جمعه رشت با اشاره به توصیه‌های رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب افزود: وارونه نشان دادن واقعیات، پنهان کردن جلوه‌های امید بخش، بزرگ کردن عیوب کوچک، و کوچک نشان دادن یا انکار محسنات بزرگ از برنامه‌های همیشگی هزاران رسانه صوتی، تصویری و اینترنتی دشمنان ملت ایران است.

وی خاطرنشان کرد: براساس بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان امیدهای آینده انقلاب هستند و همین جوانان باید محاصره تبلیغاتی دشمن را بشکنند چراکه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به نقش ویژه جوانان اشاره کرده بودند.

امام جمعه رشت تاکید کرد: نائب امام زمان(عج) از ملت ایران با عظمت یاد کردند چراکه بسیاری از ملت‌ها مانند لیبی، تونس و مصر که حکومت طاغوت را ساقط کردند بعد از مدتی دوباره غرب‌زده‌ها و کسانی که به ارزش‌های ملی‌شان هم پایبند نبودند، روی کار آمدند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به حضور 22 میلیونی جمعیت زوار حسینی در کربلای معلی که چهار میلیون ایرانی در این همایش جهانی حاضر بودند، افزود: این همایش بزرگترین راهپیمایی جهان است و ما آن را از الطاف خدا می‌دانیم؛ قطعاً دست غیبی پروردگار این مردم را در این مسیر قرار داد و همچنان خواهد برد.

امام جمعه رشت ادامه داد: زینب کبری(س) در شام فرموده بودند “اینجا مکان هزاران عشاق خواهد شد” و امروز نامی از بنی‌امیه و بنی عباس نیست اما نام حسین(ع) بر تارک زندگی بشر می‌درخشد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه راه حق همیشه ماندگار است، تصریح کرد: ضلع اصلی این حرکت جهانی را، مردم و ملت امام حسین(ع) زیر بیرق شیعه ایجاد کردند اما رسانه‌های دنیا چشم خود را بر عظمت این حضور بسته تا دنیا از این حقیقت مطلع نشوند.

آیت‌الله فلاحتی با تقدیر از دولت ایران، ملت و دولت عراق، نیروهای مسلح ایران و مواکب ایرانی خادم حسینی بیان کرد: از همه خدمتگزاران به زوار حسینی تشکر می‌کنم اما رکن اصلی این همایش جهانی، مردم بودند و مردمی هم می‌ماند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمنان به ویژه آمریکایی‌های جنایتکار این همایش عظیم را در سکوت رسانه‌ای قرار دادند گفت: مردم بصیر خوب می‌دانند که این کار شیطان است و شیطان نمی‌خواهد که ما به دین‌مان عمل کنیم.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به ممانعت دختران مسلمان در مدارس فرانسه تصریح کرد: آن‌ها با شعارهای دروغین حقوق بشری که مسیری برای اهداف شوم خود قرار دادند برای ما تعیین تکلیف می‌کنند اما در برابر ممانعت از دانش‌آموزان مسلمان سکوت کرده‌اند؛ حجاب قانون خدا است اما رسانه‌های دنیا با نام حجاب اجباری در ایران اهداف شوم خود را دنبال می‌‌کنند.

وی با اشاره به پخش اورانیوم ضعیف شده توسط آمریکایی‌ها در دنیا که آثار مخربی به همراه دارد، افزود: آن‌ها اورانیوم ضعیف شده را به اوکراین می‌فروشند تا نسل انسانی را دچار آسیب کنند اما همین آدم کش‌ها از حقوق بشر سخن هم می‌گویند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه آمریکایی‌ها این اورانیوم ضعیف شده را در خلیج فارس و جنگ عراق به‌کار گرفتند ادامه داد: بسیاری از زنان و مردان بصره عراق درگیر آسیب‌های این اورانیوم هستند؛ اورانیومی که باعث قطع عضو شدن و مشکلات تنفسی کودکان می‌شود و آب کشاورزی و زراعت را آلوده می‌کند از طرفی بخش اعظمی از غلات جهان از اوکراین تامین می‌شود و اگر آب‌ها و مزارع آن‌ها به این اورانیوم آلوده شود، این آلودگی به نسل انسان‌ها سرایت خواهند کردند که نشان‌دهنده اوج خباثت انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها است‌

امام جمعه رشت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس فرمودند که نباید در عزل و نصب‌ها دخالت شود، تصریح کرد: وظیفه نمایندگان نظارت است و نباید در انتصابات دخالت کنند‌.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد