×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  جمعه - 22 تیر - 1403
false
true
ضرورت نگاه ویژه به ظرفیت‌های کشاورزی گیلان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ ستاندار در نشست شورای کشاورزی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی در گیلان برای تحقق شعار سال جهش تولید با مشارکت مردمی گفت: ارتقا کیفیت تولید، امنیت سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار و همچنین ارائه تسهیلات به کشاورزان مورد توجه قرار گیرد.
دکتر اسدالله عباسی دراین نشست با اشاره به نقش موثر روستاییان در تولید و زنجیره ارزش غذایی گفت: بازار‌های هفتگی ظرفیت مناسب برای عرصه محصولات کشاورزی است که رونق آن می‌تواند به افزایش عرضه و تقاضا منجر شود.
وی با تاکید برلزوم بهره گیری ازدانش روز در تولید محصولات کشاورزی افزود : استفاده از دانش نوین در بخش کشاورزی سبب کاهش هزینه ها، افزایش تولید و توسعه و تقویت بخش های مختلف این حوزه خواهدشد.
استاندار با بیان اینکه دولت حامی کشاورز است به کشاورزان اطمینان داد، موانع فروش برنج شناسایی و برطرف شود.
دکتر عباسی درادامه بر لزوم برند سازی محصولات کشاورزی تاکید کرد و افزود : با بهره گیری از برند سازی می‌توان زمینه فروش این محصولات را بر اساس توجه به منطقه تولید بیش از پیش فراهم کرد.
در این نشست هریک از مسئولان متولی ، با ارائه گزارش‌هایی از عملکرد تولیدات کشاورزی در استان و چالش‌های این حوزه ، خواستار برطرف شدن آن شدند.
در پایان هم از گواهینامه ثبت نشان جغرافیایی تولید فندق در گیلان رونمایی و همچنین از فعالان تولیدی حوزه‌های مختلف کشاورزی استان تجلیل شد.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان
انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد