×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  چهارشنبه - 30 خرداد - 1403
false
true
گیلان آماده برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ دکتر اسدالله عباسی درنخستین نشست ستاد انتخابات گیلان با تاکید بر اجرایی شدن ۴ راهبرد رهبر معظم انقلاب اسلامی مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: قطع به یقین با بهره گیری از این راهبرد ارزشمند، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز در کشور عزیزمان ایران اسلامی با شکوه برگزار می‌شود.
استاندار گیلان افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی و هیئت همراه در سانحه هوایی فرمودند: طبق اصل ۱۳۱ قانون اساسی مدیریت قوه‌ی مجریه موظف است با همراهی رؤسای قوای مقنّنه و قضائیه تمهیداتی داشته باشند که ظرف حداکثر ۵۰ روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود، لذا ستاد انتخابات استان گیلان نیز باید بر اساس قانون وظایف خود را بخوبی انجام دهد.
اسدالله عباسی بر تحقق شایسته حقوق مردم و خدمت به آحاد جامعه از سوی مسئولان تاکید و تصریح کرد: با تمام توان بر عهدی که بسته ایم تا زمان آغاز بکار دولت چهاردهم همه امور با بکارگیری از همه ظرفیت‌ها و قدرت و بدون هیچ کمی و کاستی، آنچه که دیدگاه شهید رئیسی عزیز بود، ادامه خواهد داشت.
وی هم افزایی، وفاق و همدلی تمامی اعضای ستاد انتخابات برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را ضروری دانست و گفت: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و براساس دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزیر کشور، همه توان خود را برای ایجاد فضای باشکوه و ارزشمند برای برگزاری یک انتخابات خوب و با مشارکت همیشگی مردم همیشه درصحنه به کار ببندید.
استاندار گیلان انتخابات را مظهر قدرت ملی دانست و افزود: ملت ایران و جوانان عزیز که در تشییع پیکر خادم الرضا شهید جمهور حضور تاریخی داشتند، این بیداری، هوشیاری، انگیزه، ایمان و امید را روز به روز افزایش دهند و دشمن را ناکام کنند.
اسدالله عباسی با اشاره به اینکه انتخابات در ۱۷ شهرستان و ۲۹ بخش گیلان برگزار خواهد شد، گفت: دهم خرداد ۱۴۰۳ آغاز فعالیت‌های انتخاباتی است که تا هفتم تیر ادامه دارد وافرادی که متولد ۸ تیر ۱۳۸۵ به قبل هستند می‌توانند در انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.
وی افزود: ۴۶ هیئت اجرایی برای برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان تشکیل می‌شود ودو هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است.
وی گفت:
در پایان این نشست، استاندار احکام اعضای ستاد انتخابات گیلان را اعلام کرد و بر اساس این احکام محمد جلایی به عنوان رییس ستاد انتخابات گیلان، جواد شفیعی به عنوان دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات گیلان و حسین دشمیر به عنوان دبیر ستاد امنیت انتخابات گیلان انتخاب شد.
هشتم تیرماه ۱۴۰۳ چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان
انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد