×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  یکشنبه - 11 خرداد - 1399
false
true
۴۰۰ هزار دانش‌آموز گیلانی سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند

به گزارش «گیل بان»، نادر جهان‌آرای ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای عرصه علم و دانش از جمله شهیدان باهنر و رجایی و 156 شهید فرهنگی گیلان را گرامی می‌داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان ضمن گرامی داشتن هفته دفاع مقدس ابراز داشت: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید باید بتوانیم با نگاهی بهتر و تلاشی شرافت‌مندانه در راستای ایجاد فضای مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان استان بکوشیم.

جهان‌آرای با بیان اینکه امسال 400 هزار دانش‌آموز در نخستین روز از مهرماه به مدرسه می‌روند خاطرنشان کرد: 5 هزار و 300 مدرسه نیز با شعار «مدرسه محل زیست پر نشاط» سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به لزوم افزایش ظرفیت ارزشمند مشارکت‌های مردمی در سطح استان افزود: کسانی که نسبت به دوران تحصیلی فرزندان خود دقت نظر بیشتری دارند می‌دانند که افزایش ظرفیت توسعه پایدار در همه عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با تلاش انسان‌ها رابطه‌ای مستقیم دارد.

جهان‌آرای به مشارکت فعال و خیرخواهانه خیرین برای ایجاد فضاهای مناسب آموزشی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و سمن‌ها اشاره کرد و گفت: تلاش و مشارکت‌های امروز مسلماً زمینه‌ساز آینده بهتر برای دانش‌آموزان است و هیچ کوتاهی در امر آموزشی و تحصیلی نباید وجود داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: همه ما زمانی که به دوران تحصیلی خود رجوع می‌کنیم همزمان مجموع ضعف‌ها، کاستی‌ها و موفقیت‌ها را هم مشاهده می‌کنیم و نقش مدیران، عوامل آموزشی و کسانی که خدمتگزار بودند را هم مرور می‌کنیم.

جهان‌آرای با بیان اینکه میزان توجه خانواده‌ها در امر تحصیلی دانش‌آموزان و آینده آنان بسیار اهمیت دارد خاطرنشان کرد: خانواده‌ها می‌توانند یاری‌‌رسان آموزش و پرورش در سطح مدرسه و کلاس باشند.

وی با اشاره به اینکه برای خلق فضای مناسب، لحظات پرنشاط و بهتر برای دانش‌آموزان در سطح مدارس و ایجاد عدالت اجتماعی مستلزم همکاری همه‌ جانبه عوامل مدرسه و اولیاء دانش‌آموزان هستیم گفت: خیرخواهی و کمک خیرخواهان در راستای مرمت مدارس در استان نیز مؤثر و الزامی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد