×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  جمعه - 22 تیر - 1403
false
true
۱۰۰۰ میلیارد ریال به حساب چایکاران شمال کشور واریز شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ اسدالله عباسی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته، چایکاران شمال کشور قدرالسهم دولت برای خرید برگ سبز چای تا ۲۰ اردیبهشت ماه امسال را دریافت کردند و بقیه مطالبات نیز در هفته‌های آینده پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال جاری ۵۳۲۰ میلیارد ریال معادل ۴۸ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شد، اضافه کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و براساس اعلام سازمان چای کشور تاکنون، ۵۰ درصد سهم کارخانجات بابت خرید برگ سبز چای نیز پرداخت شده است.

استاندار گیلان اضافه کرد: از آغاز برداشت برگ سبز چای از اوایل اردیبهشت ماه تاکنون ۷۰ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران شمال کشور خریداری شده که ۴۴ هزار و ۸۰۰ تن برگ سبز درجه یک و بقیه درجه دو است.

عباسی در ادامه با تاکید بر اینکه حمایت از برنجکاران تداوم دارد، افزود: این نوید را به شالیکاران سختکوش که با رنج و سختی کشت‌وکار برنج را انجام می‌دهند، خواهم داد که براساس رویکرد دولت سیزدهم از آنان پشتیبانی کنیم.

وی عنوان کرد: برای تنظیم بازار شرایط خوبی فراهم شده و جلوی واردات را گرفتیم؛ ضمن اینکه در سال جاری نیز برنامه‌ها برای جبران سال گذشته ادامه می‌یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد