×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  پنج شنبه - 10 مهر - 1399
false
true
گزینشی عمل کردن به احکام دین شیوه مشرکان است

به گزارش «گیل بان»، آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه سه‌شنبه در جلسه هفتگی تفسیر قرآن کریم با اشاره به آیات 90 و 91 سوره حجر اظهار داشت: مشرکان در صدر اسلام پس از مشاهده تاثیر پیامبر(ص) بر زندگی و عملکرد مردم، به فکر تغییر نگرش افراد جامعه افتادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مردم قبل از اسلام نیز به مکه می‌رفتند اما اعمال را به گونه‌ای متفاوت از شیوه امروزی انجام می‌دادند گفت: مردم در آن زمان معتقد بودند با لباسی که کعبه را طواف کردند باید آن را آتش بزنند و از خود دور کنند.

وی با اشاره به راهکارهای مشرکان برای جلوگیری از گسترش اسلام و قرآن در جامعه تصریح کرد: کافران ابتدا آیات قرآن را بین افراد باسواد قوم خود تقسیم کردند تا بتوانند برای رد آیات قرآن چیزی بنویسند اما در این کار موفق نشدند و شکست خوردند.

امام جمعه رشت بیان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که مشرکان برای جلوگیری از تاثیر قرآن و پیامبر(ص) بر مردم می‌کردند این بود که به ورودی‌های شهر مکه می‌رفتند و ذهن افرادی که قصد دیدار پیامبر(ص) را داشتند نسبت به آیات قرآن مخدوش می‌کردند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه مشرکان برخی از آیات قرآن را که با خواسته‌های نفسانی آنان مطابقت نداشت کنار گذاشته و قبول نداشتند خاطرنشان کرد: این اقدام مشرکان امروزه در بین برخی از مسلمانان نیز وجود دارد و عده‌ای طبق خواسته نفسانی خود به آیات قرآن عمل می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان افزود: امروزه برخی از مسلمانان تنها به بخشی از احکام خدا عمل می‌کنند و بخش دیگر را رها کرده‌اند، به طور مثال نماز می‌خوانند اما به حجاب مقید نیستند یا اینکه روزه می‌گیرند اما فحاشی نیز می‌کنند که این عملکرد درستی نیست.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به اصل تکلیف در اسلام و قرآن ابراز داشت: عده‌ای اینطور فکر می‌کنند که چون نماز می‌خوانند پس باید همیشه سلامت و متنعم باشند و هیچ مشکلی در زندگی نداشته باشند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه مسلمانان باید همواره به دستورات خداوند متعال عمل کنند تاکید کرد: خداوند توسط احکام خود انسان را به درجات معنوی و کمال می‌رساند و مشکلات در زندگی به منزله امتحان برای انسان است.

وی با بیان اینکه مردم در برابر احکام خداوند به سه دسته تقسیم می‌شوند گفت: عده‌ای دربرابر احکام خداوند تبعیت کامل دارند، برخی در برابر دستورات حق‌تعالی سرکشی می‌کنند و عده‌ای نیز به برخی از دستورات خدا عمل کرده و برخی را رها می‌کنند که گروه دوم و سوم در روز قیامت مشکلات زیادی خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد