×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  پنج شنبه - 10 مهر - 1399
false
true
لازمه بهره مندی از معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد، اخذ مجوز اقتصادی است

به گزارش «گیل بان»، دکتر رضا مسرور در نشست با جواد انوری، مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان بر لزوم رعایت قوانین تاکید و اظهار کرد:با عنایت به جایگاه قوانین مناطق آزاد و اینکه این قوانین در محدوده منطقه باید ملاک عمل قرار گیرد، لازم است تا همه دستگاه‌های اجرایی با توجه به اهمیت این قوانین در چهار چوب قانون مصوب عمل کنند.

وی با اشاره به مصوبات اخذ شده در خصوص رفع دغدغه‌های سرمایه گذاران منطقه در کارگروه رفع موانع تولید منطقه آزاد انزلی شد و افزود:برخی از مسائل مطرح شده با برقراری ارتباط مستمر و مناسب بر طرف خواهند شد و تسهیل و تسریع حضور سرمایه گذاران از اهداف اصلی سازمان منطقه آزاد انزلی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت:اخذ مجوز اقتصادی و تسلیم اظهار نامه مالیاتی برای بهره مندی فعالان اقتصادی از مزایا و معافیت‌های قانونی مالیاتی در این منطقه لازم بوده و می‌بایست با تسریع و کاهش بروکراسی اداری و با اجرای دقیق قوانین علاوه بر رفع موانع تولید از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان حمایت میشود.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد:با توجه به موارد مطروحه در جلسه از اداره کل مالیاتی انتظار داریم در چهارچوب قوانین و مقررات مناطق آزاد نسبت به اجرای قانون اقدام نماید.

در ادامه جواد انوری،مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان در این نشست با تاکید بر شفافیت و عدالت مالیاتی،از آمادگی اداره کل متبوع خود برای برگزاری جلسه کار گروه به منظور رفع مشکلات سرمایه گذاران منطقه آزاد انزلی خبر داد و گفت: می‌توان با برگزاری دوره‌های آموزشی قوانین مناطق آزاد که تابع قوانین خاصی است زمینه افزایش دانش تخصصی در این حوزه و رفع موانع تولید و حمایت از فعالان اقتصادی را فراهم نمود و مناطق آزاد تابع قوانین مالیاتی مخصوص خود هستند.

در ادامه این نشست مهندس طالب‌پور،عضو موظف هیات مدیره و معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ماده 13 قانون نحوه اداره مناطق آزاد،گفت:شرط برخورداری از معافیت مالیاتی در مناطق آزاد تسلیم اظهار نامه در موعد مقرر بوده و به تشریح مشکلات فعالان اقتصادی در این حوزه پرداخت.

مهندس آرش فرزام صفت،جانشین معاونت اقتصادی استانداری گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی با نگاه ملی خود محرک توسعه ملی و استان است،بر لزوم ارتباط دو سویه میان فعالین اقتصادی منطقه با اداره کل مالیاتی استان جهت رفع مسائل تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد