×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  چهارشنبه - 30 خرداد - 1403
false
true
ضرورت تشکیل کارگروه فرهنگی در سواحل گیلان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان در جلسه ستاد ساماندهی سواحل، گفت: ساماندهی سواحل باید با وحدت رویه، تعامل و همکاری همه دستگاه‌های متولی انجام گیرد.
وی افزود: باید کارگروهی در حوزه سواحل گیلان در اسرع وقت تشکیل و تصمیم‌های تخصصی حوزه سواحل در آن کارگروه گرفته و در ستاد ساماندهی سواحل به آن رسیدگی شود.
استاندار گیلان با تاکید بر تشکیل و فعال شدن کارگروه فرهنگی در حوزه سواحل گفت: کارگروه فرهنگی باید فعال و با پیوست فرهنگی در تمام امور به ویژه سواحل کار‌ها انجام شود.
دکتر اسدالله عباسی به نقش موثر نهاد‌های فرهنگی به ویژه سپاه و سازمان تبلیغات اسلامی در اجرای برنامه‌های فرهنگی در حوزه سواحل اضافه کرد: باید از ظرفیت معاونت فرهنگی سپاه، سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر نهاد‌های فرهنگی برای انجام امورفرهنگی در سواحل بهره گرفت.
وی با اشاره به فعال شدن گروه‌های فرهنگی در تمامی سواحل گیلان گفت: ۱۶ تیر ۱۴۰۳ آغازماه محرم و صفر است که متولیان فرهنگی باید در این ایام تمهیدات و تدابیر درست فرهنگی داشته باشند.
استاندار گیلان اجرای طرح‌های فرهنگی و اجتماعی در سواحل با استفاده از ظرفیت‌های محلی را یکی از اهداف دولت سیزدهم و شهید جمهور آیت الله رئیسی عنوان کرد و افزود: ساحل نشینی یکی از عادت‌های مردم گیلان است و هدف دولت نیز ایجاد نشاط اجتماعی است.
عباسی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه سواحل در گیلان وجود دارد، افزود: سرمایه‌گذاران باید فراخوان داده شوند و از این ظرفیت بهره برد.
وی بر لزوم ساماندهی سواحل در تمامی شهرستان‌های ساحلی گیلان تاکید و تصریح کرد: مناطقی که در طرح سالم‌سازی است باید ساماندهی شوند و مسولیت این کار با فرمانداران است و هیچ عذری از فرمانداران در خصوص اجرا نکردن امر ساماندهی پذیرفتنی نیست.
اسدالله عباسی همچنین به آمار کاهش فوتی‌های ناشی از غرق شدن در دریا در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در خصوص امکانات و آموزش ناجیان غریق در دریا باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان
انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد