×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  سه شنبه - 7 بهمن - 1399
false
true
ضرورت امکان سنجی سرمایه گذاری های دریایی در گیلان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان» یونس رنجکش عصر شنبه در کارگروه فنی بررسی طرح پیشنهادی امکان سنجی طرح ساماندهی سواحل و سرمایه گذاری در دریای حوزه استان گیلان در رشت اظهار داشت : با شناسایی موقعیت های مناسب و بهره مندی از ظرفیت های شناسایی شده بهتر می توان اهداف خدمات سرمایه گذاری را تحقق بخشید.

وی با بیان اینکه اجرای این گونه طرح ها می تواند در مدیریت یکپارچه سرمایه گذاری و انسجام بهتر در بهره گیری از ضوابط و مقررات در مسیر توسعه پایدار نقش مهمی داشته باشد، تصریح کرد:  متاسفانه  با وجود برخورداری از مواهب ساحل و دریا در بیش از ۲۹۰کیلومتر نوار ساحلی حوزه جغرافیایی گیلان میزان بهره مندی از این ظرفیت ها در توسعه استان چندان قابل توجه نیست؛  بویژه سرمایه گذاری هایی که می تواند در محیط دریا انجام شود ، تاکنون مغفول مانده است.

وی تاکید کرد: مزیت های بسیار خوبی در ساحل و دریای گیلان با توجه به آزاد بودن بسیاری از نقاط این نوار با طبیعت منحصر به فرد وجود دارد که عدم امکان سنجی از جاذبه ها و جا نمایی هایی که می تواند بر اساس ضوابط و مقررات موجود در توسعه گردشگری استان انجام گیرد،موجب شده تا از این سرمایه ملی استفاده نشود.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان توجه به داشتن نگاه راهبردی در مدیریت دستگاههای اجرایی را یک ضرورت در بهره مندی از این مزیت برشمرد و خواستار همکاری های لازم برای اجرای این طرح شد.

به گفته رنجکش؛  اجرای  این گونه طرح ها موجب تسریع در سرمایه گذاری و هدفمندی گردشگری در استان می شود که رونق اقتصادی و توسعه پایدار را به همراه دارد.

وی تاکید کرد : بیش از این نباید در مدیریت یکپارچه سواحل و دریای گیلان غفلت کرد و با ارائه راهکارهای مناسب و هماهنگی بین دستگاههای اجرایی با در نظر گرفتن قوانین و مقررات و توجیه دار بودن طرح های سرمایه گذاری در کنار هدایت صحیح متقاضیان از این فرصت ها استفاده کرد.

در این جلسه  قرار شد ظرف یک هفته الزامات و پیشنهادات چگونگی اجرای طرح امکان سنجی از سواحل و دریای گیلان به اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری ارسال شود.

گیلان دارای ۹ شهرستان ساحلی و افزون بر ۲۹۰ کیلومتر نوار ساحلی از چابکسر در شرق تا آستارا در غرب استان است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد