×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  سه شنبه - 8 بهمن - 1398
false
true
جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب روستایی در گیلان روند خوبی ندارد

به گزارش «گیل بان»، محب علی رنج‌ور امروز در جمع خبرنگاران از وجود حدود 5 تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی در گیلان خبر داد و اظهار داشت: شاخص جمع‌آوری و احداث تصفیه‌‌خانه‌های فاضلاب روستایی در کشور زیر یک درصد است و استان گیلان نیز از این امر مستثنی نیست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان توسعه تصفیه‌خانه‌های فاضلاب روستایی در استان را از اولویت‌های مهم این شرکت خواند و عنوان کرد: 5 عدد از روستاهای گیلان از محل بانک توسعه اسلامی برای ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب دارای اعتبار بودند اما این پروژه‌ها به علت عدم تأمین منابع تعطیل شدند.

رنج‌ور عدم عملیاتی شدن تعهدات بانک توسعه اسلامی و تعطیلی کلیه پروژه‌های احداث تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی گیلان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: تصفیه‌خانه‌های فاضلاب روستایی گیلان قرار بود تا پایان سال 98 به بهره‌برداری برسند اما این موضوع به دلایل یاد شده تاکنون محقق نشده است.

وی با بیان اینکه در صورت اجرایی شدن مجدد پروژه‌های بانک توسعه اسلامی تعداد تصفیه‌خانه‌های روستایی استان گیلان به 10 عدد افزایش می‌یابد ابراز داشت: امیدواریم چالش‌هایی که در مسیر اعطای تسهیلات بانک توسعه اسلامی ایجاد شده برطرف شود و شاهد ادامه اجرای پروژه‌ها در گیلان باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از عقب‌ماندگی‌های فراوان این استان در سطح کشور در حوزه آب شرب روستایی خبر داد و اظهار داشت: سیاست شرکت آبفار گیلان این است که تا پایان برنامه ششم توسعه در خلال اجرای پروژه‌ها بحث آبرسانی در استان را با سرعت بیشتری پیگیری کند.

رنج‌ور ورود به حوزه احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب روستایی را اولویت بعدی شرکت آبفار گیلان اعلام کرد و گفت: حفاظت و بهره‌برداری بهینه آب از رسالت‌های اصلی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان است و در همین راستا اقدامات لازم جهت اصلاح الگوی مصرف و آگاهی بخشی به مشترکان را دنبال می‌کند.

وی پراکنده بودن منابع آبی در گیلان در کنار وجود 429 حلقه چاه و 559 دهنه چاه در این استان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه سطح آب‌های زیرزمینی در گیلان بالا است و به دلیل بحث پسماند و شیرابه‌ها شرکت آب و فاضلاب روستایی درصدد ایجاد مجتمع‌های آبرسانی در استان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد