×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  چهارشنبه - 30 خرداد - 1403
false
true
اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات درهیئت نظارت ۱۵ دی ماه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گیل بان»؛ جواد شفیعی ثابت دبیر ستاد انتخابات گیلان با اشاره به قانون جدید انتخابات گفت: گیلان با ۱۷ شهرستان و ۱۱ حوزه انتخابیه در حال حاضر ۲۲ بخش مستقل دارد که۴۶ هیئت اجرایی در شهرستان‌ها و بخش‌ها تشکیل شده است.
دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه روند رسیدگی به تخلفات نسبت به گذشته متفاوت است، افزود: در روند رسیدگی صلاحیت داوطلبان درهئیت‌های اجرایی داوطلبانی که صلاحیت شان احراز نشده به این معنا نیست که این افراد شناخته شده نیستند.
جواد شفیعی ثابت درخصوص مشکل عدم احراز صلاحیت برخی از داوطلبان گفت: ارائه ندادن به موقع مدارک یا استعفایشان بود که سبب شده برخی از داوطلبان در هیئت اجرایی هویت شان احراز نشود.
وی با بیان اینکه نتایج بررسی‌ها درهیئت نظارت ۱۵ دی ماه ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد افزود: اگر داوطلبان مجدد به اعلام نتایج بررسی خود شکایتی داشته باشند می‌توانند شکایت خود را به شورای نگهبان ارجاع دهند.
دبیر ستاد انتخابات گیلان با اشاره به تخلف انتخابات تصریح کرد: با توجه به ماده ۷۱ قانون انتخابات داوطلبان نمی‌توانند از اشخاص حقیقی، حقوقی و احزاب بدون اجازه آن‌ها و تایید هیئت تبلیغات انتخابات برای تبلیغات خود استفاده کنند این اقدام تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه در ادوار گذشته هیئت تبلیغات نبوده، اما امسال در قانون جدید لحاظ شده است، افزود: در ماده ۷۳ انجام هرگونه تبلیغات و فعالیت انتخابات در ساعت اداری ممنوع، اما بعد از آن بلامانع است.
وی افزود: بیش از ۳۰۰ نفر ازداوطلبان انتخابات که در حوزه گیلان ثبت نام کردند محل سکونت آن‌ها خارج از استان است و این روند بررسی صلاحیت‌ها را با کندی مواجهه می‌کند.
دبیر ستاد انتخابات استان گیلان در خصوص تغییر حوزه انتخابیه برخی داوطلبان گفت: اگر داوطلبی در حوزه‌ای که ثبت نام کرده است هیات اجرایی او را تایید کند و بعد بخواهد حوزه خود را به شهرستان دیگری تغییر دهد دوباره روند صلاحیت او مورد بررسی هیات نظارت شهرستان مورد نظرقرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد