×

منوی اصلی

ویژه های خبری

امروز  پنج شنبه - 10 مهر - 1399
false
true
استان گیلان رتبه نخست را در پرداخت تسهیلات سامانه بهین‌یاب دارد

به گزارش «گیل بان»، فرهاد دلق‌پوش ظهر امروز در دیدار با نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان عزمی جدی را در تحقق شعار امسال در پیش‌گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان خاطرنشان کرد: ارائه خدمات به واحدهای کوچک و بزرگ صنعتی، نظارت و کمک به تمامی فعالان صنعتی، معدنی، تجاری و صنفی استان گیلان از وظایف این سازمان محسوب می‌شود.

دلق‌پوش فعالیت در حوزه حرفه و صنعت را دارای مشکلات متعدد عنوان کرد و با تاکید بر اینکه عمده‌ معضلات واحد‌های صنعتی و تولیدی در استان گیلان مشکلات مالی و بانکی است گفت: کارگروه رفع موانع تولید به طور جدی در استان فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این کارگروه به ریاست استاندار گیلان تشکیل شده تا با روش‌های علمی و میدانی موانع پیش روی صنایع استان گیلان برطرف شود تاکید کرد: کارگروه رفع موانع تولید استان گیلان خروجی مطلوب و اثرگذاری داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان خاطرنشان کرد: این کارگروه با همکاری نمایندگان ادارات متولی در حوزه صنعت با اعمال اقداماتی چون پرداخت تسهیلات، کاهش مالیات، تقسیط مجدد تسهیلات و قسط‌بندی جرایم به واحد‌های صنعتی استان گیلان کمک‌ می‌کند.

دلق پوش با اشاره به سامانه بهین‌یاب و با تاکید بر اینکه تمامی اطلاعات واحد‌های صنعتی گیلان در این سامانه ثبت می‌شود بیان کرد: سهم تسهیلات تخصیصی سامانه بهین‌یاب به استان گیلان هزار و 50 میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه با اقدامات گسترده در مدت زمان کوتاهی رتبه تعداد پرداخت تسهیلات سامانه بهین‌یاب در استان گیلان از رتبه 18 به رتبه نخست کشوری ارتقاء یافته است افزود: استان گیلان در مبلغ پرداخت تسهیلات سامانه بهین‌یاب واحدها رتبه ششم کشور را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به بروز مشکلات در وضعیت‌ مالکیت واحدهای صنعتی بزرگ استان گیلان همچون کارخانه‌های بزرگ چوکا، صنایع اسالم و ایران پوپلین گفت: فرآیند خصوصی‌سازی واحد‌های صنعتی، مشکلاتی را برای بخش تولید و اشتغال در گیلان فراهم کرده است.

دلق‌پوش با تاکید بر اینکه این فرآیند خصوصی‌سازی در برخی از واحد‌های صنعتی گیلان به مشکل‌سازی برای واحد‌ها تبدیل شده و تولید و اشتغال گیلان در این کارخانه‌ها با چالش و رکود مواجه است گفت: مشکلات مالکیت کارخانجات استان گیلان به طور جدی رسیدگی می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد